Перевір свій рівень фінансової грамотності!

Пройти міні-тест

Фінансова грамотність

Простими словами, фінансова грамотність — це система знань і навичок про те, як раціонально розпоряджатися своїми грошима, орієнтуватися у фінансових послугах і не попадатися на прийоми фінансових шахраїв.

Бути фінансово грамотним сьогодні не тільки важливо, але і престижно. Адже правильне розпорядження фінансами — вірний ключ до фінансового благополуччя!

Загрози низьку фінансову грамотність населення виражаються в зростанні числа фінансових зловживань, в накопиченні надлишкових кредитів, які не в змозі погасити, неефективний розподіл особистих заощаджень. Це ж зайвий джерело стресу — навіщо він нам???

Фінансова грамотність нам з вами допомагає ефективно планувати і використовувати особистий бюджет, приймати рішення в області особистих фінансів, виходячи зі своїх довгострокових інтересів і бажань, уникати зайвих боргів, орієнтуватися в складних послуги та продукти, що пропонуються банками та іншими фінансовими інститутами, розпізнавати загрози і знижувати ризики шахрайства.

Ми з вами, будучи фінансово грамотними, в цілому краще підготовлені до кризових ситуацій і можемо краще захистити себе, краще орієнтуватися в умовах світової фінансової кризи: розбиратися з податковими деклараціями, вибирати собі пенсійні плани, зберігати свої заощадження, правильно приймати інвестиційні та інші фінансові рішення і не піддаватися паніці. Ось тоді можна за фінанси не хвилюватися і жити в своє задоволення. 😉

Фінансова грамотність передбачає здатність людей жити за коштами, стежити за станом своїх фінансів, планувати свої майбутні доходи і витрати, особливо пенсію, правильно вибирати фінансові продукти і розбиратися у фінансових питаннях.

А як же зрозуміти фінансово грамотні ми чи ні? Отже, образ фінансово грамотного людини такий:

1. Веде облік власних доходів і витрат (тобто важливо знати який дохід ви отримали, на що витратили гроші, яка різниця між доходами і витратами — в ідеалі повинно щось залишатися і це «щось» потрібно примножити для досягнення майбутніх фінансових цілей).

2. Витрачає менше, ніж заробляє — у фінансово грамотного людини немає купи кредитів в різних банках і / або МФО, він вміє жити за коштами (витрачає що сам заробить) і зберігає вільні грошові кошти.

3. Орієнтується в світі фінансів (знає, де знайти потрібну інформацію). За всім устежити, звичайно, неможливо, але потрібно знати і розуміти, де взяти необхідну інформацію (з надійних джерел) і використовувати її з максимальною вигодою для себе.

4. Здійснює раціональний вибір фінансових послуг. Необхідно стежити за надійністю фінансових організацій, щоб не втратити свої гроші.

5. Має власний резервний фонд — «подушку безпеки» (на випадок непередбачених обставин). Це одне з найважливіших правил фінансової грамотності. Ви можете втратити роботу, захворіти і надовго піти на лікарняний, а грошові кошти з резервного фонду допоможуть вам жити і оплачувати власні потреби і обов’язкові платежі без істотного погіршення якості життя.

6. Знає, як захищені права споживача фінансових послуг — тобто людина знає, куди потрібно звернутися, якщо його права на фінансовому ринку порушені.

фінансово грамотна людина

І не варто повністю сподіватися на державу і авось — потрібно вже сьогодні замислюватися про своє фінансове майбутнє і підвищувати свою фінансову грамотність. 🙂

Есть вопрос?

Задавайте интересующий вопрос. Для актуальных вопросов ответы будут опубликованы в разделе "Совет-Чик".

Отправка

©2014-2019 Финаграм - главный по финансовой грамотности

или

Войти со своими данными

или    

Забыли детали?

или

Create Account